top of page
IPL OPTi

IPL + RF

IPL OPTi to urządzenie 7 w 1 łączące moc działania IPL z Falą Radiową.

Intense Pulsed Light (IPL), czyli Intensywne Pulsacyjne Światło, to zaawansowana technologia stosowana w dziedzinie medycyny estetycznej i dermatologii. Wykorzystywane głównie do poprawy wyglądu skóry, IPL oferuje szereg korzyści bez konieczności przeprowadzania bardziej inwazyjnych procedur chirurgicznych.

  1. Zasada Działania: IPL działa na zasadzie emisji pulsującego światła o różnych długościach fali. Specjalnie dostosowane filtry pozwalają na selektywną absorpcję światła przez konkretne chromofory w skórze, takie jak melanina (barwnik skóry) czy hemoglobina (barwnik krwi). To umożliwia precyzyjne docieranie do określonych warstw skóry, minimalizując przy tym uszkodzenia tkanek otaczających.

  2. Zastosowania: IPL jest używane do leczenia różnych problemów skórnych, w tym przebarwień, rozszerzonych naczynek krwionośnych, trądziku pospolitego, trądziku różowatego oraz usuwania owłosienia. Technologia ta znajduje także zastosowanie w redukcji zmarszczek, poprawie elastyczności skóry i ogólnym odmładzaniu cery.

  3. Leczenie przebarwień: IPL jest skutecznym narzędziem w redukcji przebarwień spowodowanych słońcem, starzeniem się skóry czy trądzikiem. Światło IPL dociera do obszarów skóry, gdzie nadmierna produkcja melaniny powoduje zmiany pigmentacyjne, stymulując jednocześnie naturalne procesy naprawcze.

  4. Epilacja: Procedury IPL są popularne w usuwaniu zbędnego owłosienia na różnych obszarach ciała. Światło pulsacyjne penetruje mieszki włosowe, zatrzymując ich wzrost. Efekty są zazwyczaj trwalsze niż w przypadku tradycyjnych metod depilacji. Zabieg jest całkowicie bezbolesny!

  5. Bezpieczeństwo i Komfort: IPL jest powszechnie uważane za bezpieczne, o ile jest stosowane przez profesjonalistów. W porównaniu do niektórych innych procedur, jak laseroterapia, IPL jest mniej inwazyjne i zazwyczaj wiąże się z mniejszym dyskomfortem dla pacjenta.

IPL OPTi posiada także technologię Fali Radiowej (RF). Fale radiowe w kosmetyce działają poprzez przekształcanie energii elektromagnetycznej w ciepło głęboko w skórze. To ciepło stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Proces ten pomaga w redukcji zmarszczek, poprawie tekstury skóry oraz liftingu tkanek. ​

  1. Leczenie Zmarszczek: Zabiegi falami radiowymi są skuteczne w redukcji drobnych i średnich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Działa to poprzez stymulację procesów naprawczych skóry, co prowadzi do poprawy jej struktury i wyglądu.

  2. Lifting Skóry: Fale radiowe są często stosowane w procedurach liftingu bez konieczności chirurgicznego podnoszenia skóry. Dzięki pobudzaniu produkcji kolagenu i elastyny, skóra staje się bardziej jędrna, co prowadzi do efektu naturalnego liftingu.

  3. Redukcja Cellulitu: Fale radiowe mogą być również używane w celu zmniejszenia widoczności cellulitu poprzez poprawę elastyczności skóry i redukcję tkanki tłuszczowej.

Technologia OPT-SHR do epilacji wykorzystuje system In-Motion – w ruchu, dzięki któremu zabiegi są wyjątkowo szybkie i komfortowe. Podczas emisji szybkich błysków głowicę SHR przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie – niszczenie mieszków włosowych. I to nie tylko tych ciemnych!

Dzięki systemowi In-Motion możemy niszczyć również jasne włosy. 

Dane techniczne:

Moc: 600 W

Technologia: IPL, Fala Radiowa

Tryb pracy do epilacji: In-Motion

Tryb pracy: Epilacja, Fotoodmładzanie, Redukcja przebarwień, Terapia antytrądzikowa, Terapia skóry naczyniowej, Fale Radiowe

Waga: 20 kg

bottom of page