top of page
PhotoRoom-20220120_125002_edited_edited.
PhotoRoom-20211021_162857.png
Optima

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa Optima łączy w sobie zalety dwóch zabiegów, a mianowicie zwykłej radiofrekwencji (RF), a także mezoterapii mikroigłowej. W trakcie zabiegu dochodzi do kontrolowanych uszkodzeń na wierzchnich warstwach skóry, które w konsekwencji stymulują tkanki do wytwarzania elastyny i kolagenu, które są budulcem tkanki łącznej i pozwalają utrzymać skórę w dobrej kondycji.
Radiofrekwencja Mikroigłowa to tzw. termolifting bez skalpela – efekt liftingu jest niemal natychmiastowy, następuje odmłodzenie skóry, m.in. poprawa jej jakości i zagęszczenia oraz redukcja zmarszczek, blizn i rozstępów.
Radiofrekwencja mikroigłowa polega na wprowadzeniu mikronakłuć skóry na odpowiednią głębokość przy jednoczesnej emitacji fali radiowej – energii wysokiej częstotliwości.
Takie połączenie fali radiowej z frakcyjnym nakłuwaniem powoduje nagrzewanie tkanki w obszarze wokół igieł, co stymuluje kolagen do odbudowy, bez ryzyka poparzeń.

Optima to obecnie najbardziej zaawansowany model radiofrekwencji mikroigłowej na rynku!

Jest to najnowsza technologia koreańska, z dwiema głowicami zabiegowymi:

1. Do radiofrekwencji mikroigłowej - inwazyjna, z modułami posiadającymi igły izolowane lub nieizolowane do wyboru

2. Do termoliftingu RF - bezinwazyjna

Optima®️ to także inteligentne dopasowanie fali radiowej podczas zabiegu:

Na ciało jest to fala monopolarna, na twarz i okolicę oczu jest to fala bipolarna. Polaryzacja igieł w trybie fali bipolarnej usprawnia procesy zachodzące podczas zabiegu, a także poprawia miejscową penetrację skóry aż o 67%. Głębokość nakłuć jaką możemy wykonać to 4.0mm, a nie jak w przypadku większości urządzeń 3.0mm.

Igły w modułach są bardzo cienkie, mają 0.2mm grubości. W zależności od modułu możemy pracować z izolowanymi igłami- dla delikatniejszej skóry, z krótkim okresem rekonwalescencji, przy płytszych i średniogłębokich zmarszczkach i przebarwieniach. Igły nieizolowane natomiast dedykowane są do zabiegów przede wszystkim na ciało w celu redukcji cellulitu, rozstępów. Na twarz w przypadku głębokich zmarszczek I przebarwień, a także blizn pooperacyjnych i zanikowych. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest dłuższy, ponieważ dochodzi do podgrzania również warstwy naskórka, co objawia silniejszym rumieniem i przekrwieniem skóry po zabiegu.

Głowica do termoliftingu RF jest głowicą absolutnie bezinwazyjną, dedykowaną do zabiegów ujędrniania i wygładzania skóry ciała, poprawy owalu twarzy, bezinwazyjnego liftingu powiek.

Optima posiada wbudowany system podwójnej próżni, co całkowicie eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych elementów podczas wykonywania zabiegu. Próżnia działa automatycznie, sprawia, że nakłucia na całej powierzchni zabiegowej są równomierne. 

Dane techniczne:

MOC URZĄDZENIA: 500 Watt
GŁOWICE: Radiofrekwencja Mikroigłowa / Frakcyjna Fala Radiowa
CZĘSTOSTLIWOŚĆ:  1-2 MHz
MOC:  1-10
IMPULS: 10-900 ms
GŁĘBOKOŚĆ NAKŁUWANIA:  0.4 - 4.0 mm
TRYB PRACY: Automatyczny / Manualny
RODZAJ FALI RADIOWEJ: Monopolarna / Bipolarna
RODZAJ IGIEŁ W MODUŁACH: Izolowane / Nieizolowane

WAGA: 20 kg

bottom of page