top of page
RoyalPen

System do mezoterapii mikroigłowej i nanoigłowej z fototerapią

IMG-20230419-WA0007.jpg

RoyalPen z fototerapią to specjalistyczne narzędzie stosowane w kosmetologii i medycynie estetycznej do wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej, a także mezoterapiii nanoigłowej Posiada unikatowy system Anti-flow zapobiegający cofaniu się produktu, czy materiału surowiczego ze skóry z powrotem do urządzenia. Takie połączenie technologii czyni RoyalPen wyjątkowym urządzeniem do mezoterapii mikroigłowej. 

Jest to nieinwazyjna metoda stosowana w celu poprawy wyglądu skóry, w szczególności na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.

Urządzenie posiada lekką, ergonomiczną rękojeść, do której mocuje się specjalne, jednorazowe kartridże z systemem Anti-flow z cienkimi igłami o różnej ilości w zależności od obszaru, który ma być poddany mezoterapii oraz problemu skóry. Igły tworzą mikroskopijne kanaliki, przez które można dostarczać substancje aktywne bezpośrednio w głąb skóry. Dzięki temu mezoterapia mikroigłowa może być stosowana do dostarczania skórze witamin, minerałów, kwasów hialuronowego, peptydów i innych substancji o właściwościach pielęgnacyjnych i rewitalizujących.

RoyalPen posiada bardzo wytrzymały akumulator, co umożliwia zabiegowcowi bezprzewodową pracę. Wysuw igieł w zakresie od 0,1 mm do 2,0 mm może być stosowany w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak starzenie się skóry, blizny potrądzikowe, przebarwienia, cellulit czy utrata elastyczności skóry.

RoyalPen to coś więcej niż zwykłe urządzenie do mikronakłuwania, ponieważ posiada wbudowany system terapii światłem LED.

Terapia światłem LED to technika terapeutyczna, w której używa się specjalnych lamp diody elektroluminescencyjne (LEDy) do emitowania światła o określonym spektrum i intensywności w celu uzyskania korzystnych efektów zdrowotnych. 

Terapia światłem LED jest stosowana w leczeniu wielu schorzeń, takich jak trądzik, blizny, łuszczyca, aktywacja gojenia się ran, łagodzenie bólu i stanów zapalnych, stymulacja wzrostu włosów i leczeniu różnych chorób skórnych.

Mechanizm działania terapii światłem LED jest związany z oddziaływaniem światła na komórki organizmu. LED emitujący konkretne spektrum światła może wpływać na komórki skóry, mięśni, stawów czy tkanek nerwowych, aktywując różne procesy fizjologiczne i biochemiczne.

Zakres światłoterapii LED:

Światło czerwone 635-770 nm: poprawia metabolizm, rozszerza naczynia włosowate i krwionośne; przyspiesza absorbcję składników aktywnych; łagodzi podrażnienia, redukuje drobne zmarszczki, poprawia elastyczność i jędrność skóry.

Światło niebieskie 450-500 nm: wykazuje działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, zalecane do skóry z trądzikiem pospolitym i różowatym.

Światło fioletowe 380-450 nm: działa antybakteryjnie, zwiększa uwalnianie melaniny i aktywuje melanocyty oraz wpływa na pigmentację.; wykorzystywane jest w leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych.

Światło żółte 565-590 nm: dostarcza energii komórkom skóry i wspomaga proces przemian komórkowych; wykorzystywane jest w leczeniu rumienia, naczyniaków, zmian naczyniowych, piegów, przebarwień, wpływa też na poprawę kolorytu skóry; zwiększa syntezę kolagenu, elastyny i  fibronektyny i minimalizuje pierwsze oznaki starzenia; stosuje się je także do redukcji blizn pooperacyjnych oraz rozstępów.

Światło zielone 520-565 nm: ma działanie neutralizujące, balansujące i kojące, może łagodzić napięcie i stymulować gruczoł limfatyczny; skuteczne w likwidowaniu obrzęków, wpływa też na poprawę sprężystości skóry.

Światło cyjanowe 500-520 nm: wykazuje właściwości kojące i przyspiesza gojenie się ran.

Światło białe 380-780 nm: silnie pobudza do tworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny, zmniejsza opuchliznę i aktywuje naturalny system odnowy skóry.

Dane techniczne:

- waga 88 g

- wyświetlacz LED

- terapeutyczna 7-zakresowa światłoterapia LED

- 7-stopniowa regulacja prędkości: od 4000 do 10000 RPM

- systemem anti-flow - specjalna membrana zapobiega wnikaniu produktu ze skóry do wnętrza urządzenia

- system slip-on - stabilne połączenie kartridża

- wytrzymały na wstrząsy: wykonany z aluminium

- zakres głębokości nakłuwania: od 0,20 mm do 2,0 mm

- kolor: czerwony

- bateria litowo-jonowa 3,7 V/500mAh/1.85Wh

- specjalistyczne kartridże wykonane ze stali chirurgicznej 304

RoyalPen spełnia normy CE:

EN 55014-1:2017

EN IEC 61000-3-2:2019

EN 61000-3-3:2013/A1:2019

EN 55014-2:2015

bottom of page